MHC Martin - HK Aquacity ŠKP Poprad 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)
vylúčení: 8:6 na 2 min, navyše: 2. Buc (Poprad) 5+DKZ za napadnutie protihráča
presilovky a oslabenia: 0:0
rozhodovali: Ország - M. Korba, Smrek
3200 divákov

Stretnutie sa začalo s 28-minútovým oneskorením. Rozhodca Ország vyšiel síce z havárie viacerých áut pri Rojkove síce s poriadne nabúraným vozidlom, ale trojici rozhodcov sa našťastie nič nestalo. Na martinský zimný štadión ich doviezol po vyšetrení havárie políciou inštruktor zápasu Vladimír Kontšek. V zápase štvrtého a s tretím to bol potom neľútosný boj o každý puk. Raz mali navrch domáci hokejisti, raz hostia. Obe mužstvá mali skvelých brankárov Lakosila a Šimonoviča, ktorí boli najväčšími hráčmi na ľade. Dlho to vyzeralo na bezgólovú remízu v riadnom hracom čase. V 50. min však Macho perfektne prihral Dzerinsovi, ten si nakorčuľoval do útočnej tretiny, vytiahol z bránky Šimonoviča a rozhodol o tesnom víťazstve domácich, ktorí tak odplatili hosťom predchádzajúcu prehru spod Tatier rovnakým výsledkom. Martinský brankár Lakosil si piatykrát v sezóne udržal čisté konto.

Ladislav Spišiak, tréner MHC Martin: "Bolo to veľmi dobré stretnutie z oboch strán. Aj keď padol len jeden gól, diváci mohli vidieť výborný hokej so šťastným koncom pre nás. Vynikli obaja brankári. "
František Hossa, tréner HK Aquacity ŠKP Poprad: "Stretnutie malo svoju kvalitu a nasadenie. Pred poslednou tretinou bolo jasné, že kto dá gól, vyhrá. Martinčanom gratulujem k víťazstvu, ale v úvode tretej tretiny sme mali o osude stretnutia rozhodnúť my. "

SkiPark MHK Kežmarok - Slovan Bratislava 1:2 (0:1, 1:0, 0:1)
Góly: 33. Škovira (S. Pavličko) - 20. Kuľha (Kapuš, Pavlas), 55. Döme (Hreus, Lažo)
vylúčení: 6:9 na 2 min
rozhodovali: Minář (ČR) - Gajan, Valach
2200 divákov

Stretnutiu dominovali pozorné obrany oboch mužstiev. Jedine v presilovkách videli diváci čisté šance a poriadny vzruch pred bránami. Po jednej z nich padol i úvodný gól z hokejky hosťujúceho Kuľhu, keď vylúčený Strapko nestačil dokoručuľovať do tretiny. Slovan kontroloval zápas aj v druhej tretine, ale ani v nej žiadne z mužstiev neotvorilo obranu a tak šancí bolo pomenej. Domáci diváci sa za svoje neustále povzbudzovanie však dočkali odmeny, keď po krásnej individuálnej akcii vyrovnal domáci Škovira. Domácich mohol do vedenia poslať Drotár, ale v 38. minúte po perfektnej prihrávke Šechného zahodil čistú šancu. V úvode tretej tretiny nevyužil Slovan svoju šiestu presilovku, hra sa zrýchlila a prišli aj šance. Prekvapujúco však viac na strane domácich, ktorí boli v tretej tretine lepším mužstvom. Pavličko, Drotár ani Slaninák však nezasunuli puk zo skrumáží za Hoviho chrbát a tak prišiel zákonitý trest. Döme využil svoju skúsenosť a z nevinnej akcie 6 minút pred koncom posunul Slovan opäť do vedenia. Tesné víťazstvo hostia so šťastím ubránili aj pri 22-sekundovej power play domácich. ,

Miroslav Ihnačák, tréner Kežmarku: "My sme odohrali dobrý zápas, mali sme veľa šancí, ktoré sme však nevyužili a proti Slovanu sa s jedným gólom nedá vyhrať. "
Zdeno Cíger, tréner Slovana: "Bol to veľmi ťažký zápas, hral sa bojovný a vyrovnaný hokej, na ľade bolo málo priestoru, v závere sme mali šťastie, že sme skórovali. Musím poďakovať chlapcom za bojovný výkon. "

Dukla Trenčín - MHk 32 Liptovský Mikuláš 3:2 (0:0, 1:1, 2:1)
Góly: 32. Pardavý (Marek Haščák), 50. Kollár, 58. Bobček (V. Kútny) - 21. Kriška, 47. M. Grman (Marek Hovorka, Pohanka)
vylúčení: 8:8 na 2 min, navyše Hanzal 5+DKZ za hrubosť a 10 min za zhodenie rukavíc, Trochta 5+DKZ - Petrán 5+DKZ za hrubosť a 10 min za zhodenie rukavíc, Kriška 5+DKZ
rozhodovali: R. Lauff - Kalina, Gašparík
2610 divákov

HC Košice - HK 36 Skalica 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)
Góly: 29. Michel Miklík (Ščurko, Michal Lukáč), 44. P. Bartoš (Špilár, Juraj Faith), 60. Rudolf Huna (Michel Miklík) - 32. Liščák (M. Ivičič, Kocák)
vylúčení: 6:5 na 2 min
rozhodovali: Baluška - Brath, M. Novák
7226 divákov

HKm Zvolen - MsHK Žilina 4:2 (1:1, 3:1, 0:0)
Góly: 17. Lipiansky (J. Čierny), 23. Lipiansky (P. Frühauf), 37. J. Čierny (Dlouhý, Lipiansky), 40. J. Čierny (L. Čierny, Klouda) - 12. P. Sivák (Jánoš), 32. Kusovský (Jánoš)
vylúčení: 8:9 na 2 min
presilovky: 2:2
rozhodovali: D. Konc - R. Vojtek, Mášik
1962 divákov

HK Ardo Nitra - HK VSR SR 20 5:1 (3:0, 0:1, 2:0)
Góly: 2. H. Ručkay (T. Chrenko, Halász), 12. R. Lukas (Gálik), 20. Berzinš (Jass), 41. M. Štefanka (Gálik, T. Sedlák), 50. T. Chrenko (Kmeč, H. Ručkay) - 29. Čaládi (Beňa)
vylúčení: 9:6 na 2 min, navyše: Jass (Nitra) 5+DKZ za narazenie na mantinel
presilovky: 2:1
rozhodovali: Kubuš - Galamboš, Horínek